Żywiec – górskie wakacje

Dla wielu osób wybór miejsca, w którym spędzą wakacje jest naprawdę trudny. Dzieje się tak, ponieważ wielu z nas jednocześnie chciałoby połączyć aktywny wypoczynek z biernym. Dodatkowo chcemy też zwiedzić coś ciekawego. A co więcej – miejsce, do którego jedziemy musi posiadać jakieś walory zdrowotne. Jak to wszystko połączyć? Czy istnieją miejsca, które spełniają wszystkie te kryteria? Oczywiście. Idealnym przykładem jest tutaj Żywiec.

Żywiec to miasto położone w województwie śląskim, na południu Polski. Czym tak wspaniałym się charakteryzuje? Na wstępie warto nadmienić, że w Żywcu nie będziemy mieć problemów ze znalezieniem noclegu (meteor-turystyka.pl). Żywiec posiada szczególnie rozwiniętą bazę noclegową – znajdziemy nie tylko noclegi w kwaterach prywatnych i pensjonatach, lecz również w willach czy hostelach.

W Żywcu na pewno nie będziemy się nudzić. Przede wszystkim możemy się wybrać do przepięknego Starego Zamku, w którym dziś znajduje się Muzeum Miejskie. Słynie on na całą Polskę ze swoich unikalnych arkad i krużganków. W Żywcu znajduje się także Nowy Zamek oraz przylegający do niego Park Zamkowy z Domkiem Chińskim. Co więcej, w Żywcu znajdziemy również piękny rynek z ratuszem, dzwonnicą i wieloma kamieniczkami. To jednak nie koniec zabytków – zwiedzić warto jeszcze stare cmentarze, kościoły, muzea. Ponadto wiele budynków w mieście ma charakter zabytkowy. Nie można także zapomnieć o słynnym Muzeum Browara.

Jeśli chodzi zaś o właściwości zdrowotne, to w Żywcu panuje górski klimat. Świeże, czyste powietrze na pewno pomoże nam poprawić stan naszego zdrowia. Kiedy pragniemy wypocząć aktywnie, warto wybrać się w Beskid Żywiecki albo w sąsiedni Beskid Mały. Wytyczonych jest tam wiele szlaków nie tylko pieszych, lecz również rowerowych. Co więcej, w okolicy mamy także wytyczone szlaki konne oraz wiele stadnin i ośrodków, w których możemy pojeździć konno. Spragnieni adrenaliny mogą spróbować swoich sił w paralotniarstwie. Jeśli zaś chcemy odpocząć i po prostu spędzić miło czas to warto wybrać się nad Jezioro Żywieckie. Bez problemu wypożyczymy tutaj kajak, żaglówkę czy po prostu poleżymy trochę na słońcu, odpoczniemy i popływamy w jeziorze. Będąc tam warto również zobaczyć Kaskady Soły, czyli zbiór zapór.

Jedna myśl nt. „Żywiec – górskie wakacje”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>