Zaskakujący Nowy Sącz – czar atrakcji i rozrywek

W dolinie Kotliny Sądeckiej położone jest miasto powiatowe Nowy Sącz. Starsza część miasta ulokowana jest pomiędzy korytami Dunajca i Kamienicy Nawojowskiej. Jest to trzecie pod względem wielkości miasto w Małopolsce. Od wielu już lat uchodzi za ważny ośrodek turystyczny i kulturalny. Na terenie miasta znajduje się Sądecki Park Etnograficzny, który jest ciekawym skansenem budownictwa ludowego i folkloru ziemi sądeckiej. Atrakcyjności temu miastu dodaje wspaniałe otoczenie. Na południu i zachodzie znajdują się przepiękne szczyty Beskidów, a na północy Jezioro Rożnowskie.

Nowy Sącz śmiało można potraktować jako bazę wypadową do sąsiednich miejscowości. W samym mieście na turystów czeka wiele zabytków: gotyckie kościoły, wspaniałe ruiny zamku, a nawet sam Rynek, który sprawia niesamowite wrażenie. Noclegi zadowolą każdego turystę. Baza noclegowa (meteor-turystyka.pl/noclegi,nowy-sacz,0.html) jest mocno rozbudowana i nikt nie powinien mieć problemu ze znalezieniem wolnego miejsca. Będąc tu, koniecznie trzeba odwiedzić Muzeum Okręgowe, a także Park Etnograficzny, w którym odtworzono historyczne obiekty miasta: domy, warsztaty rzemieślnicze i inne budynki, które składały się na galicyjskie miasteczko. Największą atrakcją dla wszystkich turystów jest spływ tratwami, przełomem Dunajca. Taki rejs stanowi niesamowitą przygodę. Rzeka miejscami jest rwąca i niespokojna.

Jako ciekawostką należy dodać, że Nowy Sącz jest tak położony, ze góry widać praktycznie z każdego miejsca, a przy dobrej przejrzystości powietrza, można zobaczyć oddalone o 100 kilometrów Tatry. Miejscowość ta stanowi przystanek na trasie w Beskidy. Dla wszystkich, którzy planują dłuższy pobyt w mieście przygotowano wiele atrakcji aby umilić wolny czas. Ciekawą propozycją dla całych rodzin i dla osób w różnym wieku jest laserowy paintball. Jest to wspaniała zabawa na świeżym powietrzu. Cały teren jest oświetlony i można z niego korzystać do późnych godzin nocnych. Można również rozpalić ognisko i miło spędzić czas. Popularny wśród turystów jest również tor kartingowy. Najnowocześniejsze gokarty zapewniają ciekawą rozrywkę na wiele godzin. Można również wybrać się do kręgielni lub rozegrać partyjkę bilarda. Po emocjonującym dniu warto wstąpić do którejś z restauracji i spróbować tradycyjnych regionalnych dań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>