Wycieczki po Dolnym Śląsku do Bystrzycy Kłodzkiej

Bystrzyca Kłodzka to wspaniałe miejsce, w które warto wybrać się o każdej porze roku. Zachwyci nas swoim pięknem, przyrodą i zabytkami. To jedno z największych miast Ziemi Kłodzkiej, będącej częścią Dolnego Śląska. W okolicy znajdują się Góry Bystrzyckie i Śnieżka, a co za tym idzie czekają nas śnieżne szaleństwa w najlepszym wydaniu. Baza noclegowa Bystrzycy Kłodzkiej zapewnia wyjątkowy komfort, za niewygórowane pieniądze. To propozycja dla amatorów sportu i zabytków.

Burzliwa historia osady, swoje początki miała w X wieku. Wówczas jeszcze tereny należały do Czech. Następne lata przyniosły im panowanie niemieckie i najazdy austriackie. Pomimo licznych dewastacji, do dziś pozostało wiele pamiątek z przeszłości. Najstarszą jest XIII-wieczny kościół św. Michała Archanioła, z równie wiekowym ołtarzem. Pobyt w tym miejscu zapewni nam możliwość podziwiania murów warownych wraz z wieżą, z XIV wieku oraz kamiennego pręgierza z roku 1556. To wyjątkowe artefakty, które są wspaniałą ofertą edukacyjną dla najmłodszych.

Wśród atrakcji podkreślić trzeba obecność okolicznych szlaków turystycznych. Prowadzą one przez wyjątkowo urokliwe łąki, parki i pola, oraz nieco oddalone lasy. Drzewostan w większości stanowią klony, lipy buki. Zwierzyna w większości to małe gryzonie oraz jaszczurki i ptaki. Wybierając się na szlak, w łatwy sposób dotrzemy zarówno do pobliskich szczytów, jak i Nysy Kłodzkiej. Ta zapewnia nam rozrywkę w sezonie letnim. Żagle i kajaki, to tylko część propozycji jaka na nas czeka. Chcąc się zrelaksować, dobrze jest zdecydować się na wędkowanie z łódki, co z pewnością pomorze nam oderwać się od codzienności i wyciszyć, wśród pięknych widoków.

Bystrzyca Kłodzka znajduje się zaledwie 15 kilometrów od granicy czeskiej, kusi więc by podczas pobytu, wyprawić się na zachód. Tu możemy spróbować tradycyjnej kuchni czeskiej, w najbliższym granicy Neratovie. Architektura tego miasta nieco odbiega od naszych standardów, co jest kolejnym powodem do wyprawy w te strony.

Bystrzyca Kłodzka to miejsce szczególne. Tajemnice skrywane są nie tylko w zabytkach, ale i podziemnych tunelach, dostępnych dla turystów oraz wśród roślinności i górskich terenów. Wyprawa w to miejsce przysporzy wspaniałych wspomnień (tak jak w przypadku urlopu w Żywcu) i pozwoli cieszyć się pięknem okolicy oraz stosunkowo niedroga bazą noclegową.

9 myśli nt. „Wycieczki po Dolnym Śląsku do Bystrzycy Kłodzkiej”

  1. JEśli chodzi o ten region to bardzo ciekawa propozycja, myślę że jak ktoś nie ma pomysłu na podróż może spokojnie wybrać to miasto.

  2. Hej, Ja myślę że będzie taniej, trzeba tylko dobrze się rozejrzeć, nawet już w okresie marca/kwietnia – planując wakacyjny urlop.

  3. Bystrzyca Kłodzka to bardzo malownicze miejsce, ale jeszcze niewiele osób o tym wie, dzięki czemu nie ma tu tłoku i tłumu turystów, co mnie osobiście jest na rękę

  4. Linabe wiadomo, że Bystrzyca nie jest tak popularna jak Zakopane czy Kościelisko, ale mnie się wydaje, że i tak na urlop i nocleg w Bystrzycy decyduje się coraz więcej osób

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>