Wycieczki po Dolnym Śląsku do Bystrzycy Kłodzkiej

Bystrzyca Kłodzka to wspaniałe miejsce, w które warto wybrać się o każdej porze roku. Zachwyci nas swoim pięknem, przyrodą i zabytkami. To jedno z największych miast Ziemi Kłodzkiej, będącej częścią Dolnego Śląska. W okolicy znajdują się Góry Bystrzyckie i Śnieżka, a co za tym idzie czekają nas śnieżne szaleństwa w najlepszym wydaniu. Baza noclegowa Bystrzycy Kłodzkiej zapewnia wyjątkowy komfort, za niewygórowane pieniądze. To propozycja dla amatorów sportu i zabytków.

Burzliwa historia osady, swoje początki miała w X wieku. Wówczas jeszcze tereny należały do Czech. Następne lata przyniosły im panowanie niemieckie i najazdy austriackie. Pomimo licznych dewastacji, do dziś pozostało wiele pamiątek z przeszłości. Najstarszą jest XIII-wieczny kościół św. Michała Archanioła, z równie wiekowym ołtarzem. Pobyt w tym miejscu zapewni nam możliwość podziwiania murów warownych wraz z wieżą, z XIV wieku oraz kamiennego pręgierza z roku 1556. To wyjątkowe artefakty, które są wspaniałą ofertą edukacyjną dla najmłodszych.

Wśród atrakcji podkreślić trzeba obecność okolicznych szlaków turystycznych. Prowadzą one przez wyjątkowo urokliwe łąki, parki i pola, oraz nieco oddalone lasy. Drzewostan w większości stanowią klony, lipy buki. Zwierzyna w większości to małe gryzonie oraz jaszczurki i ptaki. Wybierając się na szlak, w łatwy sposób dotrzemy zarówno do pobliskich szczytów, jak i Nysy Kłodzkiej. Ta zapewnia nam rozrywkę w sezonie letnim. Żagle i kajaki, to tylko część propozycji jaka na nas czeka. Chcąc się zrelaksować, dobrze jest zdecydować się na wędkowanie z łódki, co z pewnością pomorze nam oderwać się od codzienności i wyciszyć, wśród pięknych widoków.

Bystrzyca Kłodzka znajduje się zaledwie 15 kilometrów od granicy czeskiej, kusi więc by podczas pobytu, wyprawić się na zachód. Tu możemy spróbować tradycyjnej kuchni czeskiej, w najbliższym granicy Neratovie. Architektura tego miasta nieco odbiega od naszych standardów, co jest kolejnym powodem do wyprawy w te strony.

Bystrzyca Kłodzka to miejsce szczególne. Tajemnice skrywane są nie tylko w zabytkach, ale i podziemnych tunelach, dostępnych dla turystów oraz wśród roślinności i górskich terenów. Wyprawa w to miejsce przysporzy wspaniałych wspomnień (tak jak w przypadku urlopu w Żywcu) i pozwoli cieszyć się pięknem okolicy oraz stosunkowo niedroga bazą noclegową.

5 myśli nt. „Wycieczki po Dolnym Śląsku do Bystrzycy Kłodzkiej”

  1. JEśli chodzi o ten region to bardzo ciekawa propozycja, myślę że jak ktoś nie ma pomysłu na podróż może spokojnie wybrać to miasto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>