Urok Poddąbia

Bałtycka plaża, jak długa i szeroka, może pochwalić się sąsiedztwem niezliczonych już miejscowości nakierowanych na turystykę, które co roku w sezonie letnim zwiększają swoją liczbę mieszkańców wielokrotnie. Do jednych z nich należy Poddąbie – wieś znajdująca się w gminie Ustka, którą z oczywistych względów porównać można do wspomnianych wyżej miejscowości ze względu na rozbudowaną bazę noclegową gotowa przyjąć nawet tysiące przyjezdnych, ale ci nie lgną do Poddąbia jedynie ze względu na bliską odległość do polskiego morza – wieś, a właściwie osada leżąca w pobliżu Słupska zachwyca swoim urokiem i urodą.

Do głównych atrakcji okolicy należą z pewnością lasy bukowo-sosnowe. Wystarczy obejrzeć kilka dokumentujących ich naturę zdjęć, żeby bezpowrotnie zakochać się w bijących z nich klimacie. Nie jest to, ze względu na swoje położenie, które odgranicza je od nieco większych ośrodków turystycznych, miejsce, jakie staje się pierwszym wyborem osób, które nie cenią sobie w życiu spokoju, które nie potrafią kontemplować się naturą. Natomiast jest to idealny wybór, jeśli chodzi o ludzi mówiących „urlop” i mających na myśli odpoczynek od hałasu i przytłaczającego klimatu miejskiej codzienności. Tacy bez problemu znajdą wśród licznych ofert noclegów w Poddąbiu najbardziej uroczy domek letniskowy, jaki sobie wyobrażali. Obudzi ich śpiew rannych ptaków, a zamiast dusznego, przepełnionego smogiem powietrza do płuc wleci to czyste, nasycone dodatkowo jodem dzięki bliskości plaży, o której też trzeba wspomnieć. Nie jest ona co prawda zbyt długa – jej sto metrów długości blado wypada na tle nie tak dalekich konkurentów, ale urzeka swoim porządkiem i spokojem, który oczywiście zależy głównie do kultury turystów.

Kolejnym atutem tej lokalizacji jest sąsiedzka obecność Słowińskiego Parku Narodowego bogatego w pozostawione przez przechodzący tamtędy w dawnych czasach lądolód wzgórza. Dodatkowo znaleźć można tam liczne kościoły, często zabytkowe, jezioro, dawny poligon rakietowy, a także wiele innych atrakcji, które sprawiają, że Poddąbie staje się właściwie idealnym przystankiem dla osób, które liczą na spokojny odpoczynek, a jednocześnie chcą wykorzystać czas blisko natury na coś względnie produktywnego, jak zwiedzanie i poznawanie historii okolicy, w jakiej się znaleźli.

Jedna myśl nt. „Urok Poddąbia”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>