Nadwarciański Park Krajobrazowy w Powidzu

W każdym polskim mieście, czy miasteczku można natknąć się na różne ciekawe trakcje. Nowy Sącz zaskoczył nas ostatnio ilością rozrywek. Wybierając się do Powidza też nie będzie można narzekać na brak atrakcji turystycznych oraz rozrywki. To właśnie w tym mieście zlokalizowanych jest wiele ciekawych zabytków przyrodniczych oraz sakralnych, na które warto rzucić okiem będąc w bliskiej odległości. Decydując się więc na Powidzkie kwatery, obowiązkiem każdego turysty jest wizyta w Nadwarciańskim Parku Krajobrazowym.

Jest to drugi park tego typu, oprócz Powidzkiego Parku Krajobrazowego. Dobrym wyborem będzie odwiedzenie dwóch parków i porównanie ich, ponieważ oba są atrakcyjne i bogate w wartościowe i rzadkie okazy przyrody. Nadwarciański powstał po to, aby skutecznie chronić wszelkie elementy krajobrazu polodowcowego na terenie Powidza oraz pobliskich miasteczek. Z tej roli park wywiązuje się znakomicie, o co na każdym kroku dba mnóstwo osób zaangażowanych w ochronę środowiska. Jak sama nazwa wskazuje, zlokalizowany jest w pobliżu Warty, a więc jednocześnie można przyjrzeć się bliżej jednej z największych rzek w Polsce.

Charakterystycznym elementem, który posiada ten obszar, jest zbiorowisko ptaków, ponieważ w tym parku żyje ich aż ponad 150 gatunków. Wiele z nich można bez problemów zobaczyć i nawet zrobić im zdjęcia, jeśli posiada się spore umiejętności fotograficzne, dlatego warto zabrać na taką wycieczkę aparat. Można spotkać również wiele ciekawych gatunków zwierząt, takich jak: bobry, wydry oraz łosie. Teren jest bardzo rozległy i trudno jest zwiedzić go w całości, dlatego warto zapoznać się najpierw z informacjami o nim, aby wiedzieć, których odcinków nie powinno się ominąć. Dobrym rozwiązaniem będzie także wybranie się na zwiedzanie w towarzystwie przewodnika, który może przybliżyć turystom wiele informacji na temat poszczególnych okazów przyrody, choć odpowiedzialne są za to tablice informacyjne.

Jedna myśl nt. „Nadwarciański Park Krajobrazowy w Powidzu”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>